Events Events
Events Page
School Info School Info
Contact Us
Bell Schedule
Kanza Cafe
THS Programs
School Layout
Courses
Staff Staff
Staff Home
Home Home
Athletics Athletics
Athletics Home
Extracurricular Extracurricular
Social Clubs
Language Clubs
Academic Clubs
Music
Choir
Alumni Alumni
Home
About Us
Connect
Explore
Support
Last Name First Name
Job Title
Wiley Linda Administration
Hays Robert Administration
Mallon Dorothy "Dot" Administration
Reilly Paula Administration
Johnson Rodney Administration
Hasenbank Rod Administration
Patterson Valerie Administration
Scrimsher Debi Office Staff
Rose Sara Office Staff
Alley Laura Office Staff
Reed Shelly Office Staff
Bartow Kellie Office Staff
Simon Teresa Office Staff
Altman Carolyn Counselor
Bordewick Patricia Counselor
Fallon Greg Counselor
Locke Angela Counselor
Miller Jeri Counselor
Skaggs William Counselor
Valdivia Cynthia Registrar
Riphahn Julie Gifted
Peterson Harry Gifted
Bolejack Richard Special Education
DelCastillo Neriza Special Education
Foster Donna Special Education
Louderback Misty Special Education
Roenbaugh Lori Special Education
Schlueder Karen Special Education
Shaverdi Peggy Special Education
Shover-Daily Claudia Special Education
Singer Eric Special Education
Burns-Sprung Nathan Special Education
Turkovic George Special Education
White Paula Special Education
Whitney Cody Special Education
Clouse Dara Special Education
Miles Shane Special Education
Brower Brenda Special Education
Bartell Deann Special Education
McCoy Aryn Special Education
Baldo Eartha Special Education
Owens Helen Special Education
Rias Nicole Special Education
Samz Mary Special Education
Slusser Amber Special Education
Cruz Darlishia Special Education
Blue Pat Special Education
Valdivia Rene Social Worker
Denney Maria Social Worker
Carter Lesia Social Worker
Hoyt Brent Social Worker
Bauer Tracie Social Worker
Shariffudin Zharif Social Worker
Wilson Cassandra Social Worker
Abbott Sam Job Coach
Patrick Susan Media Center
Biju Shyla Media Center
Cunningham Courtney Media Center
Arnold Ryan Specials
Barker Joan Specials
Cowan Deana Specials
Pittaway Katie Specials
Robles Bonnie Specials
Heironimus Frances Specials
Ortega Susan Specials
Cruz Sal Paraprofessional
Green Linda Paraprofessional
Lee Eddie Paraprofessional
Majette Doris Paraprofessional
Mann Airrion Paraprofessional
Martinez-Hopp Emma Paraprofessional
Palubinsky Jeremy Paraprofessional
Rake-Beeson Catherine Paraprofessional
McClimans Matt Security
Johnson Ken Security
Tremblay Steven Security
Grimes Pam Food Service Manager
Beuchat Larry Food Service
Chase Isabel Food Service
Connor Cecilia Food Service
Decker Thad Food Service
Fisher Michael Food Service
Guerrero Jeremy Food Service
Llamas Ernest Food Service
Lopez Hilda Food Service
Miles Stephanie Food Service
Munoz Mary Food Service
Ohlsen Kyle Food Service
Ortiz Kelly Food Service
Scharton Mary Food Service
Thomas Barbara Food Service
Wheeler Rebecca Food Service
Wilson Bridgett Food Service
Butcher Boyce Building Operator
Llamas Ramon Custodian
Lyons Willie Custodian
Watson Dennis Custodian
Wilson Larry Custodian
Hageman Anne Business/Computer
Aubert Anita Business/Computer
Moore Murray Business/Computer
Babb Rhonda F.A.C.S
Campbell Heather F.A.C.S
Lawson Linda F.A.C.S
Thornton Alauna F.A.C.S
Udey Scott Art
Davis Josh Art
Conner Carol Art
Moreno Marty Art
Wood Kathryn Art
Eubank Steve Music
Holloman Steve Music
Patzer Kenya Music
Antonetti Jennifer Music
Inoles Dana Music
Morgan Diane Language Arts
Brancaccio Lesley Language Arts
Cigler Kirsten Language Arts
Dake Angela Language Arts
Gibson Jeremy Language Arts
Hagstrand Jane Language Arts
Jones Penny Language Arts
Kroll Kim Language Arts
Lauxman Tonia Language Arts
McComas Pam Language Arts
Padget Barbara Language Arts
Palma Ric Language Arts
Peterson Linda Language Arts
Reynolds Heather Language Arts
Hillstock Kimberly Language Arts
Vega Nancy Language Arts
Bolejack Richard Language Arts
Bailey Stacey Math
Arbon Primo Math
Barb-Tollet Cheryl Math
Bennett Kenneth Math
Brewster Patrick Math
Cabili Tess Math
Comahig Cicilia Math
Grosdidier Jim Math
Heavner Denise Math
Kim Inshin Math
Whitfill Joleen Math
Womack Jennifer Math
Alexander Walt Physical Education
Caryl Emily Physical Education
Denney Pat Physical Education
Granado Kandice Physical Education
Hodison Russ Physical Education
Perine Shanna Physical Education
Ahrens Anton Science
Anderson Nicholas Science
Arnold Celestial Science
Bartell Deann Science
Bixel Amanda Science
Cox Gail Science
Elangikal Smitha Science
Gaines Karla Science
Jarvis Michael Science
Nitollama Rosalina Science
Patzer Kenya Science
Smith Drew Science
Zimmerman Kerry Science
Schumann Sam Social Studies
Nelson Ryan Social Studies
Adams Paul Social Studies
Dewell James Social Studies
Drinkard Jason Social Studies
Gronquist Paul Social Studies
Kassin Larry Social Studies
Keller John Social Studies
Nichol Jason Social Studies
Overman Timothy Social Studies
Rimmey Dustin Social Studies
Voth Daniel Social Studies
Wrigley Phillip Social Studies
Kelley Curtis ROTC
Lewallen Richard ROTC
Fairweather Dean Tech Ed.
Grahem Jerricho Tech Ed.
Ewing Sam Tech Ed.
Ratzloff Gregg Theatre
Jensen Derek Theatre
Kaufman Geoffrey Theatre
Waldo Janice World Language
Blanco Fatima World Language
Calhoun Amy World Language
Finney Nai-I World Language
McGuire Bethany World Language
Romero-Hunter Dawn World Language
Smith Allison Extended Learning
Kopa Emily ELL
Wrigley Phillip ELL
Perryman Sarah ELL
Calhoun Amy AVID
Granado Kandice AVID
Morgan Diane AVID
cunningham
Courtney Cunningham

Tower